AC DC Desktop, Wall AdaptersVolgen America/Kaga Electronics USA KTPS65-1836DT 3P
KTPS65-1836DT 3P
5S-KTPS65-1836DT 3P
KTPS65-1836DT 3P
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 65W
| Input Type: | Cord (Sold Separately) |
| Voltage - Input: | 100 ~ 240 VAC |
| Voltage - Output: | 18V |
| Current - Output (Max): | 3.6A |
| Power (Watts): | 65W |
| Output Connector: | Barrel Plug |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Other: | 4.53 L x 2.09 W x 1.50 H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm) |